Сторінки

понеділок, 24 грудня 2012 р.

ГРУДЕНЬ



23 грудня  1873  у Львові  засноване  Наукове товариство імені Шевченка (НТШ).
НТШ академічна організація, яка у 1920-30-х роках зазнавала переслідувань від польської влади, 1939 зліквідована радянською владою; відновлена 1947 року в Західній Європі та Сполучених Штатах Америки. З 1989 року організація знову діє на території України.
В українській історії це перша суспільна установа, яка, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння Україні, взяла собі його ім'я (початкова назва інституції -«Товариство ім. Шевченка»). У 1892 році товариство, за прийнятим оновленим статутом, перетворюється в багатопрофільну академію наук, де перевага надавалась проблемам українознавства.
24 грудня 1937 народився Герой України В'ячеслав Чорновіл - один з найяскравіших організаторів та активістів національно-визвольного руху
шістдесятників, що в 60-ті -70-ті роки протистояв тоталітарному режимові,  виступав за відродження України, її мови, культури, духовності, державного суверенітету. В'ячеслав Чорновіл був літературним критиком,  публіцистом,  Головою  Народного  Рух України. Кілька разів ув'язнений, перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні.
25 березня 1999 року В'ячеслав Чорновіл загинув за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Соратники В. Чорновола вважають його загибель політичним убивством.
27 грудня 1633 - помер Мелетій Смотрицький - письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов.
У 1627 Мелетій Смотрицький перейшов на бік унії, був архімандритом Дерманського монастиря. Папа Урбан VIII дав Смотрицькому титул архієпископа. Помер Смотрицький 1633 року у Дермані, де і похований (нині це Здолбунівський район Рівненської області).
29  грудня  1724  -  помер Павло Полуботок  - український козацький державний і політичний діяч, чернігівський полковник, наказний гетьман Війська Запорозького. За наказом Петра І був ув'язнений у Петропавловській фортеці, де він помер внаслідок тортур.
Смерть Полуботка у в'язниці справила глибоке враження в Україні, особливо серед старшини. Полуботка почали прославляти як героя-мученика за Україну. Він був похований на кладовищі в Санкт-Петербурзі.
За легендою Полуботок відправив гетьманські скарби до Лондона, заповівши повернути їх незалежній Україні чи своїм нащадкам.
29  грудня  1891  народився     Володимир Симиренко - український ботанік і селекціонер плодових культур в Україні, один із перших агроекологів та розробників дослідницької справи сучасного садівництва, професор.
У 1933 році був заарештований і ув'язнений за участь у антирадянській організації. 2 вересня 1938 р. Його засуджено  до  страти  через  розстріл.
Місцем поховання Симиренка вважається урочище "Солянка" в міській зоні Курська.

середа, 12 грудня 2012 р.

ПСАЛОМ 50


Псалом 50
Помилуй мене, Боже, по великій милості Твоїй, і по множеству щедрот Твоїх загладь беззаконня моє.
Уповні обмий мене від беззаконня мого, і від гріха мого очисть мене.
Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій передо мною завжди.
Проти Тебе, Єдиного, я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив, тож оправданий Ти будеш у словах Твоїх і переможеш, коли вступиш у суд.
Ось бо, в беззаконнях я зачатий, і в гріхах породила мене мати моя.
Ось бо, істину возлюбив єси, незвідане і таємне мудрости Своєї явив Ти мені.
Окропиш мене іссопом – і буду очищений; обмиєш мене – і стану біліший від снігу,
даси мені відчути радість і веселість – возрадуються кості упокорені.
Відверни лице Твоє від гріхів моїх і всі беззаконня мої зітри.
Серце чисте сотвори в мені, Боже, і дух правий обнови в нутрі моїм.
Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відійми від мене.
Поверни мені радість спасіння Твого і духом владущим утверди мене.
Навчу беззаконників доріг Твоїх, і нечестиві до Тебе навернуться.
Звільни мене від вини крови, Боже, Боже спасіння мого, возрадується язик мій правді Твоїй.
Господи, губи мої відкриєш, і уста мої сповістять хвалу Твою.
Бо якби Ти жертви захотів, я дав би її, – та всепалення Тобі не до вподоби.
Жертва Богові – дух сокрушенний, серцем сокрушенним і смиренним Бог не погордить.
Облагодій, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і хай відбудуються стіни єрусалимські, – тоді вподобаєш Собі жертву правди, возношення і всепалення, тоді покладуть на вівтар Твій тельців.
(Переклад майстерні "Трипіснець")

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 8

Глас 8
На “Господи, взиваю”:
Вечірню пісню і словесну службу* Тобі, Христе, приносимо;* Ти бо благоволив помилувати нас* воскресінням.
Господи, Господи,* не відкинь нас від Твого лиця,* але благоволи помилувати нас* воскресінням.
Радуйся, Сіоне – святине,* матір церков, Божа оселе!* Ти бо прийняла єси перша відпущення гріхів* воскресінням.
Слово, перед віками від Бога Отця народжене,* а в останні часи Воно ж від Несупружної воплочене,* – через розп’яття власновільно смерть перетерпіло* і з давен омертвілу людину спасло* Своїм воскресінням.

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 7

Глас 7
На “Господи, взиваю”:
Прийдіте, возрадуємося Господеві,* Сокрушителеві могутности смерти* і Просвітителеві людського роду,* з Безтілесними взиваючи:* «Звершителю і Спасе наш, слава Тобі!»
Хрест перетерпів єси, Спасе,* і погребення заради нас;* та смертю, як Бог, смерть умертвив єси.* Тому поклоняємося Твоєму на третій день воскресінню.* Господи, слава Тобі!
Апостоли, видівши воскресіння Звершителя,* чудувалися, голосячи хвалу ангельську:* «Се – слава Церкви,* се – багатство Царства.* Постраждалий ради нас, Господи, слава Тобі!»

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 6

Глас 6
На “Господи, взиваю”:
Перемогу здобуваючи, Христе, над адом,* на Хрест зійшов єси,* аби тих, що у темряві смерти сидять, воскресити з Собою;* серед мертвих – Вільний,* що виточуєш життя від Свого світла,* всесильний Спасе, помилуй нас!
Днесь Христос, смерть подолавши,* як сказав, воскрес,* і радість світові дарував,* щоб усі ми, виголошуючи пісню, так промовляли:* «Джерело життя,* неприступне Світло,* всесильний Спасе, помилуй нас!»
Від Тебе, Господи, сущого у всьому творінні,* куди ми, грішні, втечемо?* На небо? Але там Сам живеш Ти.* До Аду? Але подолав Ти смерть.* У глибини морські? І там рука Твоя, Владико.* До Тебе прибігаємо, до Тебе припадаючи, благаємо:* «Воскреслий із мертвих, помилуй нас!»

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 5

Глас 5
На “Господи, взиваю”:
Чесним Своїм хрестом, Христе,* диявола посоромив Ти,* і воскресінням Своїм жало гріха притупив* і спас нас од врат смерти.* Славимо Тебе, Єдинородний.
Воскресіння Даруючий родові людському* як овеча на заколення був ведений.* Устрашилися Його князі Аду,* і піднялися врата скорботні;* бо ввійшов Цар слави – Христос,* говорячи сущим в узах: «Виходьте!»,* і сущим у пітьмі: «З’явіться!»
Велике чудо!* Творець невидимого,* з любови до людей плоттю постраждавши,* воскрес, Безсмертний.* Прийдіте, племена народів,* Йому поклонімся;* бо ми, добросердям Його від омани визволені,* єдиного в трьох Іпостасях Бога* оспівувати навчилися.

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 4

Глас 4
На “Господи, взиваю”:
Животворящому Твоєму Хресту* безнастанно поклоняючись, Христе Боже,* тридневне воскресіння Твоє славимо;* ним бо оновив єси зотлілу людську природу, Всесильний,* і шлях сходження на небеса показав єси нам,* як єдиний Благий і Чоловіколюбець.
За древо непослуху* Ти покару відмінив єси, Спасе,* до Древа Хресного добровільно давши Себе прибити;* і до аду зійшовши, Могутній,* Ти окови смерти як Бог розірвав єси.* Тому поклоняємося Твоєму з мертвих воскресінню,* в радості викликуючи:* «Всесильний Господи, слава Тобі!»
Врата адові сокрушив єси, Господи,* і Своєю смертю царство смерти зруйнував;* рід же людський від зотління визволив,* життя і нетління світові дарувавши,* і велику милість.

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 3

Глас 3
На “Господи, взиваю”:
Твоїм Хрестом, Христе Спасе,* влада смерти зруйнована* і облуда диявола знищена;* рід же людський, вірою спасаючись,* пісню Тобі повсякчас приносить.
Просвітилося все на світі* воскресінням Твоїм, Господи,* і Рай знову відкритий;* а кожне творіння, Тебе восхваляючи,* пісню Тобі повсякчас приносить.
Славлю Отця і Сина силу,* і Духа Святого оспівую владу,* – нероздільне, несотворене Божество,* Тройцю єдиносущну,* що царює повік-віку.

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 2

Глас 2
На “Господи, взиваю”:
Перед віками від Отця народженому Божому Слову,* воплоченому від Діви Марії,* прийдіте, поклонімся;* Хрест бо перетерпівши,* погребенню Він був відданий, як Сам захотів,* і воскреснувши з мертвих,* спас мене, заблудлу людину.
Христос Спаситель наш,* рукописання проти нас загладив,* пригвоздивши до Хреста,* і владу смерти знищив.* Поклоняємося Його тридневному востанню.
Із Архангелами оспіваймо Христове воскресіння,* Він бо – Відкупитель і Спаситель душ наших,* і в славі страшній та з могутньою силою* знову гряде судити світ,* який сотворив.

СТИХИРИ ВЕЧІРНІ ГЛАС 1

Глас 1
На “Господи, взиваю”:
Вечірні наші молитви* прийми, Святий Господи,* і подай нам відпущення гріхів,* Ти бо єси Єдиний,* Хто явив у світі Воскресіння.
Оточіте, люди, Сіон* і обійміте його,* і віддайте в ньому славу Воскреслому із мертвих,* Він бо єсть Бог наш,* що відкупив нас від беззаконь наших.
Прийдіте, люди, заспіваймо* і поклонімся Христові,* славлячи Воскресіння Його із мертвих,* Він бо єсть Бог наш,* що від облуди ворога світ відкупив.

ЧИН ВЕЧІРНІ


ЧИН ВЕЧІРНІ

Велика вечірня починається виголосом: Благословен Бог наш: Велика вечірня зі всенічним чуванням: Слава Святій, і Єдиносущній, і Животворящій, і Нероздільній Тройці:
Вірні: Амінь. І, згідно з приписами уставу, або одразу співає Прийдіте, поклонімся тричі, або початок звичайний:
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Царю Небесний: Трисвяте: Пресвятая Тройце: Отче наш: Ієрей: Бо Твоє єсть Царство, і сила, і слава:
Вірні: Амінь. Господи, помилуй (12). Слава, і нині:

Прийдіте, поклонімся Цареві нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся Христові, Цареві нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа, Царя і Бога нашого.

Псалом 103, передпочатковий

понеділок, 3 грудня 2012 р.

Канон Введення у храм пресвятої Богородиці


Канон Введення у храм пресвятої Богородиці
гл. 4
Пісня 1 Ірмос: Відкрию уста мої і, духом натхненний, слово промовлю Богоматері; і, радіючи, врочисто святкуватиму і прославлятиму свято введення її.
Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас.
1. Ми знаємо Тебе, як скарбницю премудрости і благодати, Пречиста, що виточує завжди текучий струмінь розуміння, і просимо: «Краплями Твоїми, Владичице, окропи й нас, щоб завжди ми Тебе прославляли».

ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
На великій вечірні
На «Господи, взиваю» стихири на 8
Глас 1. Подобен «О дивноє чудо»:
Днесь, вірнії, в хорово́дах псалми́ і пісні Го́сподеві співа́ймо і вшану́ймо Його́ свяще́нну Ски́нію, одушевле́нний Киво́т, що Невмісти́ме Сло́во вмісти́в: приво́диться бо Го́сподеві – незвича́йне дитя́ по пло́ті, і первосвяще́ник вели́кий Заха́рія прийма́є Її з ра́дістю, як Бо́жу Осе́лю. [Двічі]

Днесь Храм одушевле́нний свято́ї сла́ви Христа́ Бо́га на́шого, єди́на між жо́нами благослове́нна, чи́ста, приво́диться в храм зако́нний, щоб жи́ти у Святи́лищі; і з Не́ю радіють ду́хом Йоаки́м і Анна, і дівственні хорово́ди Го́сподеві співа́ють, псалма́ми оспівуючи і вшано́вуючи Ма́тір Його́.

понеділок, 19 листопада 2012 р.

Канон св.архистратигу Михаїлу


Канон св.Михаїлу 8-го гласа.
Ікона св.Михаїла
Пісня 1. Ірмос: Фараона, що гнав колісницею, чудотворний жезл Мойсеїв колись потопив, навхрест ударивши й розділивши море, а врятував Ізраїля втікача, пішоходця, що співав пісню Богові.
Приспів: Святий архистратиже Михаїле і всі небесні сили, моліть Бога за нас.
1. Прийдіть, вірні, прославимо врочистими піснями громади сил безтілесних, як слуг Божих, що безперестанно моляться за наше спасіння й нашому покаянню радуються.
2. Порадуймося сьогодні, люди, з ангелами духовно, бо Гавриїл знову нині благовіствує про єднання церков і знищення всяких богопротивних єресей.

середа, 14 листопада 2012 р.

Канон свв. Космі і Дам’яну


Канон свв. Космі і Дам’яну
Пісня 1. Ірмос: Як по суші пройшов Ізраїль,* по безодні стопами,* бачачи, як гонитель фараон потопляється, взивав:* «Пісню перемоги Богом співаймо».
Приспів: Святі безсрібники й чудотворці Космо і Дам'яне, моліть Бога за нас.
1. Осяяні славою божественною, безсрібники богоносні, просвітіть наші душі, розганяючи темряву гріхів наших, щоб ми з вірою шанували вас.

субота, 10 листопада 2012 р.

Канон св.Параскеві Іконійській

-->
Канон св.Параскеві Іконійській
Пісня 1. Ірмос: Ти, що від Діви народився, потопи, молюся, у глибині безстрастя володарів могутніх, три прикмети душі, щоб, тіло умертвивши, я Тобі, немов і з бубном, пісню перемоги співав.
Приспів: Свята мученице Параскево, моли Бога за нас.
1. Божественним світом освітлена з неба, просвіти мій розум і подай мені благодать молитвами твоїми, Параскево, прославити множество чудес твоїх.

четвер, 8 листопада 2012 р.

Канон великомученику Димитрію Солунському


 Канон великомученику Димитрію
Пісня 1. Ірмос: Моря Червоного глибінь* пройшовши сухими стопами,* стародавній Ізраїль* хрестообразними Мойсеевими руками* Амаликову силу переміг у пустині.
Приспів: Святий великомучениче Димитріє, моли Бога за нас.
1. Божественним вінком страждань увінчаний, ти в Бога втішаєшся, весь осяяний і світлом сповнений, великомучениче славний.

середа, 31 жовтня 2012 р.

Канон апостолу і євангелисту Луці

-->
Канон апостолу і євангелисту Луці, гл. 8
Пісня 1 Ірмос: Пісню заспіваємо, люди, дивному Богові нашому, що визволив з неволі народ свій. Пісню перемоги виголошуючи: «Співаємо Тобі, Єдиному Владиці».
Приспів: Святий Апостоле й Євангелисте Луко, моли Бога за нас.
1. Ти, як колісниця Божа пресвітла, Луко всечесний, проніс перед людьми найсвятіше Ім'я Христове, потопляючи зовсім колісниці та силу темряви.

неділя, 14 жовтня 2012 р.

Канон на свято Покрову Пресвятої Богородиці

Канон Богородиці
Ікона Покрови пресв.Богородиці
 Пісня 1 Ірмос: Співаймо Господеві, що через Море Червоне народ свій провів, бо Він один славно прославився.
Приспів: Пресвята Богородице, спаси нас. 
1. З янголами святими та з громадою пророків і апостолів у славі величній Ти, Божа Мати, сьогодні завітала до храму й за християн молишся, від напасти й журби визволяючи всіх і покриваючи Твоєю ласкою. 

вівторок, 9 жовтня 2012 р.

Канон св.Івану Богослову

Канон св.Івану Богослову
Пісня 1. Ірмос: Як по суші пройшов Ізраїль,* по безодні стопами,* бачачи, як гонитель фараон потопляється, взивав:* «Пісню перемоги Богом співаймо».
Приспів: Святий апостоле і євангелисте Іване Богослове, моли Бога за нас.
1. Просвітившись думкою, ти до глибини божественних таємниць прозирнув і про надвічне народження виразно сказав нам, Богослове, виголошуючи: «Споконвіку було Слово Боже».

неділя, 30 вересня 2012 р.

Канон свв.Вірі, Надії, Любові та матері їх Софії

Канон свв.Вірі, Надії, Любові та матері їх Софії
Пісня 1. Ірмос: Твоя, Безсмертний, переможна правиця* Боголіпно кріпостю прославилась,* вона бо, як всемогутня, противників знищила,* а Ізраїльтянам у глибині нову путь проклала.
Приспів: Святі мучениці, моліть Бога за нас.
1. Подай, Христе, мені освіту Твоєї надвічної й невимовної премудрости, щоб прославити прекрасних і славних Твоїх мучениць, дітей Св. Софії.

четвер, 27 вересня 2012 р.

Канон Воздвиженню чесного хреста ГНІХ

Канон
Пісня 1 Ірмос: Хреста знаменуючи, Мойсей просто жезлом море пересік для пішоходця Ізраїля, а вдаривши впоперек, знову його з'єднав і фараона з колісницями потопив, відзначивши непереможну зброю. Тим Христа величаймо, Бога нашого, Він-бо прославився.
Приспів: Слава, Господи, хресту Твойому чесному...
Образ пречесних страждань собою самим Мойсей з давніх-давен провістив, коли стояв серед священиків, бо, назнаменавши хреста руками простертими, він перемогу мав і владу гнобителя Амалика знищив. Тим Христу, Богові нашому, співаймо, Він-бо дивно прославився.

неділя, 23 вересня 2012 р.

Молитви вечірні

Молитва перша
Господи щедрий і милостивий, довготерпеливий і многомилостивий, вислухай молитву нашу і воньми голосу моління нашого; сотвори з нами знамення на благо; настав нас на путь Твою, щоб ми ходили в істині Твоїй; звесели серця наші, щоб ми благоговіли перед Іменем Твоїм святим. Адже великий Ти єси і твориш чудеса, Ти єси Бог єдиний, і нема подібного до Тебе між богами, Господи, сильний у милості і благий у кріпості, щоб допомагати, й утішати, і спасати всіх, що уповають на Ім’я Твоє святе.
Бо подобає Тобі всяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва друга
Господи, в ярості Твоїй не картай нас і в гніві Твоєму не карай нас, але вчини з нами по негнівливості Твоїй, Лікарю і Цілителю душ наших. Приведи нас до пристані, бажаної Тобі, просвіти очі сердець наших на пізнання Твоєї істини, і даруй нам решту нинішнього дня мирну і безгрішну, як і весь час життя нашого, молитвами святої Богородиці і всіх святих.
Бо Твоя – влада, і Твоє єсть Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва третя
Господи, Боже наш, пом’яни нас, грішних і негодящих рабів Твоїх, коли ми призиваємо святе Ім’я Твоє, і не посором нас у сподіванні на милість Твою, але даруй нам, Господи, все, чого просимо для спасіння, і удостой нас любити і боятися Тебе з усього серця нашого, і творити в усьому волю Твою.
Бо Ти благий і чоловіколюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва четверта
Незмовкаючими піснями і неустанними славослов’ями святих Сил Оспівуваний, сповни уста наші хвалою Твоєю, щоб возвеличити Ім’я Твоє святе, і дай нам частку і жереб з усіма, що істинно бояться Тебе і зберігають заповіді Твої, молитвами святої Богородиці і всіх святих Твоїх.
Бо подобає Тобі всяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва п’ята
Благословен єси, Господи Боже Вседержителю, що знаєш розум людський, що бачиш, чого ми потребуємо, набагато краще, ніж ми просимо або розуміємо. Сам, Чоловіколюбче Царю, у всьому благий, насити нас множеством щедрот Твоїх, щоб нам бездоганною совістю призивати святе Ім’я Твоє, і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого, і Промислом Твоїм усе, що буде на користь нам, влаштуй.
Бо подобає Тобі всяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва шоста
Господи, Господи, Ти пречистою Твоєю долонею держиш усесвітТи довготерпеливий до всіх нас і вболіваєш над злими ділами нашими! Згадай щедроти Твої і милість Твою, навідай нас Твоєю благістю і дай нам і наостанок нинішнього дня уникнути різноманітних хитрощів лукавого, і неушкодженим життя наше збережи благодаттю Всесвятого Твого Духа.
Милістю і чоловіколюб’ям Єдинородного Твого Сина, з Яким благословен єси зі Всесвятим, і Благим, і Животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва сьома
Боже великий і дивний, що несповідимою благістю і багатим провидінням управляєш усім! Ти і блага цього світу нам дарував, і дав нам запоруку обіцяного Царство через уже дані нам по милості блага! Ти дав нам і в минулій порі нинішнього дня ухилитися од усякого зла; даруй же нам і решту його непорочно довершити перед святою Славою Твоєю, оспівуючи Тебе, єдиного благого і чоловіколюбного Бога нашого.
Бо Ти єси Бог наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Молитва восьма
Боже великий і вишній, єдиний, що маєш безсмертя, що у світлі живеш неприступному, що все творіння в премудрості создав, що розділення поклав поміж світлом і поміж темрявою, і поставив сонце, щоб правило днем, а місяць і зорі – щоб правили ніччю, що сподобив нас, грішних, і в сьогочасну пору стати перед лицем Твоїм в ісповіданні і вечірнє славослов’я Тобі принести. Сам, чоловіколюбний Господи, вознеси молитву нашу, як кадило, перед Тобою і прийми її як благовонні пахощі. Подай же нам нинішній вечір і наступаючу ніч мирні, зодягни нас у броню світла, ізбав нас від страху нічного і від усякої загрози, що бродить у темряві. І дай нам сон, який на відпочинок немочам нашим дарував єси, від усякої диявольської примари вільний. Так, Владико всього, благ Подателю, – щоб і на ложах наших каючись, ми споминали вночі Ім’я Твоє і, роздумом про Твої заповіді просвіщаючись, устали в радості душевній на славослов’я Твоєї благости, молитви і моління Твоєму Милосердю приносячи за власні прогрішення і всіх людей Твоїх, яких Ти, молитвами святої Богородиці, в милості навідай.
Бо Ти благий і чоловіколюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

пʼятниця, 21 вересня 2012 р.

Канон Різдву Богородиці

Канон, гл. 2
Пісня 1 Ірмос: Збираймося, вірні, заспіваймо пісню Христу-Богові, що розділив море й через нього перевів людей, що їх вивів з неволі єгипетської, бо Він прославився.
Пресвята Богородице, спаси нас
Збирайтеся, вірні, душами побожними радіючи, піснями вшануймо Пречисту Вседіву, що від неплідної сьогодні народилася задля спасіння людей.

пʼятниця, 14 вересня 2012 р.

Канон на початок літургійного року

Канон, гл. 1
Пісня 1 Ірмос: Заспіваймо, всі вірні, пісню перемоги Христу, що з тяжкої неволі народ Свій визволив і через безодню морську, як по суші, його перевів, бо Він прославився.
Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі
Заспіваймо, всі, пісню перемоги Христу, що з волі Бога Отця від Діви народився й проповідував, що настає рік Господній приємний задля нашого спасіння, бо Він прославився.