Сторінки

неділя, 24 листопада 2013 р.

СЛУЖБА СВ. СВЯЩЕННОМУЧЕНИКОВІ ЙОСАФАТОВІ, АРХИЄП. ПОЛОЦЬКОМУ

СЛУЖБА СВ. СВЯЩЕННОМУЧЕНИКОВІ ЙОСАФАТОВІ, АРХИЄП. ПОЛОЦЬКОМУ


На великій вечірні співаємо Блажен муж, перший антифон.
На Господи, візвав стихири свята на 8. Глас 1, под. Прехвальнії мученици.
о. Ісидора Дольницького:

Стих:  Із глибини́ взива́ю до Те́бе, Го́споди; Го́споди, почу́й го́лос мій.
М
у́ченичою кро́в’ю* свяще́нну ри́зу обагри́вши,* ввійшо́в єси́ у Свята́я Святи́х, достосла́вний,* де чу́ти го́лос Святку́ючого,* від яко́го за труди́ свої прийма́єш нагоро́ду* і віне́ць нев’я́нучий,* і вічносу́щу красу́, і ра́йське життя́.* Йосафа́те священному́ченику,* і ни́ні моли́ся,* щоб даро́вано Церква́м з’єдна́ння і мир,* і ду́шам на́шим – вели́ку ми́лість.
Стих:  Хай бу́дуть ву́ха Твої ува́жні до го́лосу моління мого́.
М
у́ченичою кро́в’ю* свяще́нну ри́зу обагри́вши,* ввійшо́в єси́ у Свята́я Святи́х, достосла́вний,* де чу́ти го́лос Святку́ючого,* від яко́го за труди́ свої прийма́єш нагоро́ду* і віне́ць нев’я́нучий,* і вічносу́щу красу́, і ра́йське життя́.* Йосафа́те священному́ченику,* і ни́ні моли́ся,* щоб даро́вано Церква́м з’єдна́ння і мир,* і ду́шам на́шим – вели́ку ми́лість.
Стих:  Якщо́ беззако́ння назира́тимеш, Го́споди, Го́споди, хто всто́їться? Бо в Те́бе – поми́лування.
Ж
е́ртву безкро́вну* Бо́гові пе́рше прино́сивши, я́ко святи́тель боже́ственний,* Ти, я́ко всепа́лення,* я́ко приє́мну же́ртву,* сам себе́ кро́в’ю, як священному́ченик істинний, Христо́ві привів,* благомо́вний всечесни́й.* І ни́ні моли́ся,* щоб даро́вано Церква́м з’єдна́ння і мир,* і ду́шам на́шим – вели́ку ми́лість.
Стих: За́для Імені Твого́ дожида́в я Тебе́, Го́споди, дожида́ла душа́ моя́ сло́ва Твого́,
упова́ла душа́ моя́ на Го́спода.
Ж
е́ртву безкро́вну* Бо́гові пе́рше прино́сивши, я́ко святи́тель боже́ственний,* Ти, я́ко всепа́лення,* я́ко приє́мну же́ртву,* сам себе́ кро́в’ю, як священному́ченик істинний, Христо́ві привів,* благомо́вний всечесни́й.* І ни́ні моли́ся,* щоб даро́вано Церква́м з’єдна́ння і мир,* і ду́шам на́шим – вели́ку ми́лість.

субота, 23 листопада 2013 р.

Воскресна вечірня з службою октоїха

Усім бажаючим ознайомитись із літургійними текстами воскресної вечірні, пропонуємо їх у варіанті майстерні літургійних перекладів "Трипіснець"
Не забудьте помолитись за всіх, хто намагається робити наші молитовні тексти приємними для молитви.

понеділок, 11 листопада 2013 р.

вівторок, 24 вересня 2013 р.

Проповіді

Слово Андрея-Протопсалта на свято Різдва Пресвятої Богородиці

понеділок, 23 вересня 2013 р.

РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Відкрита розмова з о.Василем Рудейком про Церковний рік УГКЦ. Тема: 21 вересня - Свято Різдва Пресвятої Богородиці.

субота, 14 вересня 2013 р.

Індикт і літургійний рік


Новий рік в середині вересня?! Як 1 вересня стало 14? Чи можливо вирішити проблему існування двох календарів? Походження традиції літочислення від Різдва Христового.

субота, 20 квітня 2013 р.


Неділя П'ята Великого Посту.
Преподобної Марії Єгипетської.


В суботу на вечірні

На “Господи, взиваю” 6 стихир Октоїха, глас 5: Чесним Своїм хрестом, Христе,* диявола посоромив Ти,* і воскресінням Своїм жало гріха притупив* і спас нас од врат смерти.* Славимо Тебе, Єдинородний.
Воскресіння Даруючий родові людському* як овеча на заколення був ведений.* Устрашилися Його князі Аду,* і піднялися врата скорботні;* бо ввійшов Цар слави – Христос,* говорячи сущим в узах: «Виходьте!»,* і сущим у пітьмі: «З’явіться!»
Велике чудо!* Творець невидимого,* з любови до людей плоттю постраждавши,* воскрес, Безсмертний.* Прийдіте, племена народів,* Йому поклонімся;* бо ми, добросердям Його від омани визволені,* єдиного в трьох Іпостасях Бога* оспівувати навчилися.

вівторок, 26 березня 2013 р.

В НЕДІЛЮ про багача і Лазаря ВВЕЧІР


В НЕДІЛЮ НА ВЕЧІРНІ
На Господи, я звав стихів 10 і сткхири покаянні 4 і Тріоді 3, глас 1-й.
Зубожившись, Всещедрий Христе, людей обдарував єси безсмертям і блаженством, тому зубожілого мене насолодами життя, чеснотами збагати і до вбогого Лазаря приєднай, рятуючи мене від множества мук і призначеного мені огню пекельного.
Злобою лютою збагатився я, і ласощі полюбив, і наситився житейськими розкошами, Господи, на вогонь пекельний приречений був я. Голод точить душу мою за зневагу, Лазаря і кинуто мене перед ворітьми божественних діянь, але змилосердься наді мною, Владико.

НЕДІЛЯ V ВЕЛИКОГО ПОСТУ - утреня


НА УТРЕНІ
На Бог Господь тропар воскресний (двічі); слава: преподобній Через тебе мати; і нині: Ти, Милосердний. Далі порядок звичайний.
Канони: воскресний з Богородичним на 6; Тріоді иа 4 і преподобної на 4; катавасія: Відкрию уста мої.
Приспіви: на воскресному: Слава, Господи, Святому Воекре-сінню Твоєму.
На Тріоді: Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Преподобній: Преподобна мати Маріє, моли Бога за нас.

ПІСНЯ І
Ірмос, глас 8-й: Воду перейшовши, як по суші, і єгипетського лиха позбувшись, Ізраїль взивав: Визволителеві й Вогу нашому співаймо.
Віддав Ти мене ласолюбству багатого, що кожний день веселиться в багатстві розкошів, але молю Тебе, Спасе, врятуй мене від вогню, як Лазаря.
Зодягнувся я, Спасе, ласощами, як той, що наряджався у вісон, золото і золототкану одежу, але не відішли мене в огонь, як того.
Колись багатий втішався багатством і ласолюбством у тлінному житті і тому був засуджений на муки, бідний же Лазар блаженствував.

НЕДІЛЯ П'ЯТА ВЕЛИКОГО ПОСТУ - вечірня


НЕДІЛЯ П'ЯТА ВЕЛИКОГО ПОСТУ
(Творимо пам'ять преподобної матері Марії Єгипетської)
Початок і порядок звичайний, які і в інші неділі. На Господи, я звав стихири Октоїха 6 і преподобної на 4, глас 8-й.
Гріхи колись привабної скверни перешкоджали тобі бачити благочестя. Твої почуття і твої Богом умудрені розмисли про твої вчинки до кращого навернення тобі сприяли. Пильно вдивившись в ікону Благословенної Богоотроковиці, розкаялась ти у всіх своїх гріхах колишніх, всехвальна, і сміливо Чесному Древу поклонилася єси.
В радості поклонившись святим місцям, спасительну настанову чеснот звідти прийняла єси і пішла праведною дорогою. Течію Йорданську перейшовши, в пустині, де жив Предтеча, добровільно оселилася єси і лютість пристрастей образом життя свого затьмарила єси, відважно знесилюючи, повік незабутня мати, тілесні похоті.

У НЕДІЛЮ МИЛОСЕРДНОГО САМАРЯНИНА ВВЕЧІР


В ту ж неділю на Вечірні
На Господи, я звав стихир 10: стих, покаянні 4, Тріоді 3, глас 3-й.
Великі подвиги стриманоети в цей час покажімо, вірні, щоб великої слави заслужити, милістю Великого Бога визволені від полум'я геєнського.
Доживши тепер до половини посту, початок божественного життя явно покажімо і досягнути кінця благочесного життя ревно поспішаймо, щоб прийняти втіху безконечну.
Глас 7-й: Доживши до половини цього священного постового подвигу, до майбутнього радісно поспішаймо, щоб сподобитися нам поклонитися Божественним Страстям Христа Бога нашого і зустріти Світле і Святе Воскресіння.

НЕДІЛЯ ЧЕТВЕРТА ВЕЛИКОГО ПОСТУ - вечірня

НЕДІЛЯ ЧЕТВЕРТА ВЕЛИКОГО ПОСТУ
В суботу на Вечірні після передпочаткового псалма стихословимо Блажен муж.
На Господи, я звав стихири Октоїха 7 і Тріоді 3.
Глас 8-й:
Отче Іоане преподобний, ти завжди проголошував воістину Божі похвали, навчаючись творчої богонадхненної науки, премудрий, з того джерела благодаттю збагатився єси і, ставши блаженним, руйнував усі злі наміри нечестивих.
Отче Іоане преславний, джерелами сліз душу очистивши і всеношними молитвами вмилостививши Бога, ти, блаженний, удостоївся любови й краси Божої і ними по заслузі тепер утішаєшся у вічній радості спільно із страдниками твоїми, Богомудрий, преподобний.
Отче Іоане преподобний, вознісшись умом до Бога з вірою, зневажив нестійкість житейської суєти і, взявши хрест свій, за Всевидящим пішов єси; невгамоване тіло подвигами досконалости силою Божественного Духа розумові підкорив.

НЕДІЛЯ IV ВЕЛИКОГО ПОСТУ - утреня


НА УТРЕНІ
На Бог Господь тропар рядового гласу (двічі). Слава:  тропар преподобного, І нині: Богородичний відпустительний, глас 1.

Сідальний тріоді, глас 5-й: Пречи́стий Хре́ст Твій, Спа́се наш, як збро́ю спасі́́ння ма́ємо,* тому́ взива́ємо до Те́бе:* спаси́ нас, як Многомилости́вий усіх Бо́же,* що доброві́льно постражда́в за нас.
Слава, преподобного, глас 4-й
Засяявши чеснотами до небес, на істинній основі піднісся ти благочесно до незмірної глибини Богопізнання. Перемігши демонські підступи, охороняючи людей від їхньої шкоди, Іоане — Сходи чеснот, Ти й нині молишся за спасіння слуг твоїх.

І нині, богородичний: Той, Хто на Престо́лі Херуви́мськім сидить* і в ло́ні Отце́вім осели́вся,* як на Престо́лі свято́му Своє́му тіле́сно в утро́бі Твої́й, Влади́чице, перебува́є.* Так бо воцари́вся Бог над всіма́ наро́дами,* і ми свідо́мо ни́ні Йому́ співа́ємо,* Його́ ж і Ти, Чи́стая, моли́ про спасі́ння рабі́в Твої́х.

КАНОНИ
Воскресний з Богородичяим на 6, Тріоді на 4 і святого на 4. Канон Тріоді, глас 5-й.
ПІСНЯ І
Ірмос: Спасителеві Богу,* що людей, як по сухому, через море перевів* і фараона з усім військом потопив* — Йому Єдиному співаймо, бо Він прославився.
Приспів: Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Як той, що попався в руки розбійників, побитий і ледве живий ними залишений, так і я поранений гріхами моїми, Христе Спасе.
Кличу, ридаючи, не відкинь мене, Спасе, впалого в люту недугу, на розбійників розтратив я багатство Твоє. Тому молюся я: змилуйся і спаси мене.

В НЕДІЛЮ ХРЕСТОПОКЛІННУ НА ВВЕЧІР


В НЕДІЛЮ НА ВЕЧІРНІ
На Господи, я звав стихири покаянні гласу — 4 і Тріоді — 3.
Глас 8-й:
Господи, Ти з волі Своєї розпростер руки на Хресті. Йому ж із розчуленим серцем поклонитися і яас, добре наставлених постом і молитвами, отриманням і добродіянням, сподоби, як Благий і Чоловіколюбець.
Господи, безліч гріхів моїх множеством щедрот Твоїх очисти, Всещедрий, і Хрест Твій чистою душею сподоби бачити і цілувати в цьому тижні посту, як Чоловіколюбець.
Глас 3-й: Велике чудо: бачимо древо, на якому з волі Своєї розп'ятий тілом Христос. Світ поклоняється йому і, ним просвічений, взиває: О сило Хреста, який і видимий демонів палить, так і уявний вогнем нищить їх!

НЕДІЛЯ ХРЕСТОПОКЛОННА - вечірня


НЕДІЛЯ ТРЕТЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ ХРЕСТОПОКЛОННА
Священик завчасно оздоблює Святий Хрест васильками, обвиває його Воздухом і, поклавши на тарілку, ставить на Жертовнику.
Перед початком Вечірні обкаджує Св. Хрест і при співі тропаря: Спася, Господи переносить із Жертовника на Св. Престол.
В суботу на Вечірні після передпочаткового псалма еткхо-словимо Блажен муж.
На Господи, я звав стихири на 10: Октоїха 6 і Тріоді 4.
Глас 5-й:
Освіти, Хресте Господній, світлопромінним сяйвом твоєї благодаті серця тих, що почитують і з богоприємною любов'ю приймають тебе, надіє світу; тобою ж знищено слізну печаль, тобою ж ми визволилися від сітей смертних і до повсякчасної радости прийшли. Вияви велич краси твоєї, подай дар отримання рабам твоїм, що з вірою просять могутнього захисту твого і великої ми-лости.
Радуйся, жяттеносний Хресте, Церкви прекрасний раю, дерево нетління, що проростило вічної слави насолоду. Тобою відганяються бісівські полки, і епіврадіють Ангельські Чини і святкують громади вірних. Зброє непереможна, непорушна твердине, перемого царів, священиків похвало, сподоби нині і нас діждати Страстей Христових і великої милости.

НЕДІЛЯ ХРЕСТОПОКЛІННА - утреня


НА УТРЕНІ
На Бог Господь тропар воскресний двічі. Слава: Спаси, Господи і нині, Богородичний:
Коли Гавриїі привітав Тебе, Діво, „Радуйся", з його голосом Владика всіх втілився в Тобі Святім Кивоті, як і сказав праведний Давид. Явилася єси просторшою небес, носивши Сотворителя Свого. Слава Оселеному в Тобі, слава Родженому Тобою, що визволив нас народженням Своїм.
Сідальний воскресний гласу. Після Полієлея сідальний Хреста, (якщо храм св. Хреста) глас 8-й:
В раю колись через споживання від дерева ворог позбавив одежі, заподіявши смерть. Хресне ж древо, одежу життя маючи для людей, покрило землю і ввесь світ наповнило всякої радости; йому ж свідомо поклоняючись, до Бога з вірою однодушно взиваймо: повний храм слави його (Двічі).

В НЕДІЛЮ НА ВЕЧІРНІ


В НЕДІЛЮ НА ВЕЧІРНІ
На Господи, я звав стихів 10 і співаємо стихири покаянні 4 і Тріоді 3.
Глас 8-й: Без числа згрішив я проти Тебе і чекаю безлічі мук: скреготу зубів, плачу невсипущого, пекла вогненного, темряви і холодної безодні. Найправдивіший Судде, дай мені такі сльози, якими б я знайшов відпущення і прощення моїх злих діл; постячи, я кличу до Тебе. Владико Христе, змилуйся наді мною ради великої і багатої милости.
Мене, заблуканого в горах лютих, злочинів, знайди, Слово, і до Себе приклич, лукаві звички ума мого далеко відганяючи; завмерлого мене знову оживи і постом очисти мене, що в неперестанному плачі кличу і промовляю: Владико Христе, змилуйся наді мною, ради великої і багатої милости.

ДРУГА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ - утреня


НА УТРЕНІ
На Бог Господь тропар воскресний (двічі). Слава, святому, глас 8-й:
Православ'я світильниче, опоро і учителю Церкви, ченців красо, богословія оборонче непереможний, Григорію чудотворче, Феосалонітська похвало, проповідниче благодаті, повсякчас молися за спасіння душ наших.
І нині, Богородичний, той же глас:
Ти, Милосердний, що ради нас від Діви народився і розп'яття перетершв, смертю смерть знищив, і, як Бог, явив Воскресіння, не погордуй тими, яких рукою Своєю створив Ти, вияви чоловіколюбство Твоє, Милостивий, вислухай Матір Твою, Богородицю, що молиться за нас, і спаси, Спасе наш, людей безнадійних.

ДРУГА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ - вечірня


ДРУГА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ
і пам'ять Святителя Чудотзорця ГРИГОРІЯ ПАЛАМИ, архиєпископа Фессалонітського
В Суботу на ВЕЧІРНІ після 103 псалма стихословимо кафізму Блажен муж. На Господи, я звав, стихири на 10: з Октоїха 6 і з Тріоді 4, глас 2-й:
Якими з повними достойної похвали піснями звеличаємо ієрарха, славу богословія, полум'яно надхненні уста благодаті, чесне пристановище духа, непохитний стовп Церкви, величну красу вселенної, ріку премудрости, світильника світла, ясну зорю, що просвіщає творіння?
Якими квітами пісень увінчаємо ієрарха, оборонця благочестя, противника нечестивости, теплого захисника віри, великого наставника і вчителя, прекрасну ліру духа, золотосяйний язик, джерело багате на струми зцілення вірних, великого і предивного Григорія?

НЕДІЛЯ ПРАВОСЛАВ'Я - утреня

НА УТРЕНІ
На Бог Господь тропар воскресний (двічі).
Слава, глас 2-й:
Пречистому Образові Твоєму поклоняємось, Милосердний, благаючи прощення провин наших, Христе Боже; Ти бо з волі Своєї виявив милосердя тілом зійти на хрест, щоб визволити створених Тобою з неволі ворожої. Тому вдячно співаємо Тобі: Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, прийшовши світ спасти.
І нині, Богородичний:
Незбагненні і преславні всі Твої таїнства, Богородице, в чистоті запечатаній і в дівстві збереженому Дійсною Матір'ю явилася Ти, Істинного Бога породивши. Його ж моли спастися душам нашим.

НЕДІЛЯ ПРАВОСЛАВІЯ - вечірня


ПЕРША НЕДІЛЯ СВ. ВЕЛИКОГО ПОСТУ ВОНА Ж НЕДІЛЯ ПРАВОСЛАВІЯ
В суботу на Вечірні початок звичайний. Блажен муж, кафізма перша. На Господи, я звав стихири на 10: з Октоїха 6 із Тріоді 4.
Глас 6-й:
Тебе Незбагненного, що раніше зорі ранньої з духовного, безтілесного лона Отцевого безпочаткозо засяяв, Пророки, Твоїм Духом надхненні, Господи, прорекли, що маєш бути Дитям від Безмужньої родженим, людям явленим і сущим на землі видимим. Тому, Щедрий, сподоби нас по просвітленню Твоєму оспівувати несказанне і всечесне Твоє Воскресіння.
Богонадхненні Пророки, що словом Тебе провістили і ділами вшанували, безконечне життя примножили. Не забажавши служити творінню більше, ніж Тобі, Сотворителеві, по-євангельеьки вони відвернулися від світу всього і уподібнились Страсті Твоїй, яку провістили. їх же молитвами сподоби нас непорочно перебути подвиг посту, Єдиний Многомилостивий.

ВЕЧІРНЯ ПРОЩАЛЬНА В СИРОПУСНУ НЕДІЛЮ ВЕЧОРОМ


ВЕЧІРНЯ ПРОЩАЛЬНА В СИРОПУСНУ НЕДІЛЮ ВЕЧОРОМ
На Господи, я звав стихів 10, почавши від Виведи з темниці душу мою: 4 стихири покаянні з Октоїха чергового гласу, із Тріоді 3 і з Мінеї 3. Так само і в інші неділі, від Сиропусної почавши і до 5 неділі Великого Посту, Господи, я звав співається на черговий глас Октоїха.
Стихира, глас 2-й:
Намагаймося всі смирити тіло отриманням, проходячи божественний шлях непорочного посту, і в молитвах і сльозах Господа Спасителя нашого шукаймо, докраю забудьмо злобу, взиваючи: згрішили ми перед Тобою, спаси нас, як колись ініневітян, Христе Царю, і спільниками Небесного Царства учини нас, Милосердний.
Трачу надію, Господи, розмишляючій про мої діла, достойні всякої кари. Зневаживши чесні Твої заповіді, Спасе, блудно життя своє прожив. Отже, молюся, дощем покаяння мене очистивши, постом і молінням просвіти, як Єдиний Милостивий, і не відвернись від мене, Добротворче всіх і Преблагий.

НЕДІЛЯ СИРОПУСНА - утреня


НА УТРЕНІ
На Бог Господь тропар Октоїха чергового гласу і Богородич-ний, кафізми, Поліелей, На ріках Вавилонських, Ангельський Собор, Іпакой, Степенні, прокжмен гласу, по Євангелії Воскресіння Христове бачивши, Псалом 50-й, слава і Покаяння відкрий мені двері.
Канон воскресний на 4, Хрестовоскресний на 2, Богородиці на 2 і Тріоді на 6.
ПІСНЯ І
Ірмос: Як по суші перейшов Ізраїль по безодні стопами; бачачи, як гнобитель фараон потопає, взивав: пісню перемоги Богові співаймо.
Гряди, душе моя пристрасна, оплакуй вчинки твої сьогодні, згадуючи перше позбавлення в Едемі, що ним відлучена єш від насолоди і безконечної радости.
Создателю тварі і Творче всього, з великого милосердя і щедрот із землі Ти мене оживив і заповів оспівувати Тебе з Ангелами Твоїми.
Ради багатства доброти Ти насаджуєш, Срздателю і Господи, райські солодощі в Едемі, дозволяючи мені насолоджуватися прекрасними і солодкими невичерпними плодами.

НЕДІЛЯ СИРОПУСНА - вечірня


НЕДІЛЯ СИРОПУСНА
В суботу вечором на Вечірні після передпочаткового псалма стихословимо Блажен муж, першу кафізму всю.
На Господи я звав стихири на 10: з Октоїха 6 і з Тріоді 4.
Глас 6-й:
Творець мій, Господь, взяв мене з пороху земного, живоносним подихом дихнувши, оживив і призначив бути на землі господарем над усім видимим і співжити з Ангелами. Але облесний сатана, змія за знаряддя використавши, їжею спокусив, з Божою славою розлучив і пекельній смерті віддав у землю. Але, як Владика і Милосердний, знов поклич мене.
Одежі, витканої Богом, позбувся я окаянний, не послухавши Твого Божественного наказу, Господи, з намови ворога, і в листя смоковниці та в шкіряну одежу тепер зодягнувся, і засуджений був у поті лиця хліб тяжкий добувати. Земля ж проклята родила мені терни й будяк. Але Ти, що прийняв тіло'від Діви в останній час, покликавши мене, введи знову до раю.

В НЕДІЛЮ МЯСОПУСНУ ВВЕЧІР


В НЕДІЛЮ МЯСОПУСНУ УВЕЧІР,
На Господи, я звав, співаємо, як звичайно, стихири з Октоїха 3 і з Мінеї святого 3.
Слава і нині: Богородичний.
На Стиховні стихир із Октоїха не співаємо, а лише з Тріоді, глас 8-й:
Полакомились переможені гіркою спокусою, вперше відчули наготу і від Бога вигнані були, але приступімо до покаяння і очиетьмо почуття, до них же захист і чин посту творячи. Надією благодаті серця стверджуючи, не поживами, що ними не користувався Агнець Божий за життя, а спожитий був нами у священну і світоносну ніч Воскресіння, ради нас принісши Себе в жертву, якою запричастив Ученяків на Тайній Вечері і темряву несвідомости знищив світлом Свого Воскресіння.

НЕДІЛЯ М'ЯСОПУСНА - вечірня


НЕДІЛЯ М'ЯСОПУСНА
В суботу на Вечірні: передкочатовий псалом, стихословимо кафізму першу.
На Господи, я зкав ставимо 6 стихир чергового гласу і 4 сти-хири з Тріоді, глас 6-й:
Коли захочеш прийти, Судде Найеправедливіший, суд праведний чинити, сівши на Престолі слави Твоєї, ріка огненна, страхітлива приведе всіх до судища Твого, де стоятимуть перед Тобою Небесні Сили, а люди судитимуться в страху за свої вчинки, тоді помилуй нас, Христе, і долі спасенних сподоби, як Милосердний, щиро благаємо Тебе.
Книги розкриються, видимі будуть діяння людей перед нестерпним судом, сповниться ж вся земля страшним громом плачу, бачачи всіх грішників у невтішному риданні, на вічні муки праведним судом Твоїм, Щедрий, відпущених., Тому благаємо Тебе, Милосердний, помилуй, Єдиний Многомилостивий, нас, що славимо Тебе.

У НЕДІЛЮ М`ЯСОПУСНУ - утреня


НА УТРЕНІ
На Бог Господь тропар воскресний (2). Слава і нині: Богородичний. По Полієлеї На ріках Вавилонських, потім Ангельський Собор, Степенні, прокимен гласу чергового, Євангелія, Воскресіння Христове бачивши, Псалом 50-й, Покаяння відкрий мені двері.
КАНОН
Воскресний на 4, Богородичний на 2 і Тріоді, глас 6-й.
ПІСНЯ І
Ірмос: Помічник і Покровитель став мені на спасіння. Він Бог мій, і прославлю Його, Бог отця мого, і звеличу Його: славно бо прославився.
Приспів: Помилуй мене, Боже, помилуй мене.
Жахаюсь, роздумуючи про страшний, вкрай несказанного пришестя Твого день, в який сядеш судити живих і мертвих; боюся завбачити його, Боже мій Всесильний.

понеділок, 25 березня 2013 р.

У СУБОТУ М`ЯСОПУСНУ - утреня


НА УТРЕНІ
По Шестипсалмії Алилуя, глас 8-й. Тропар Глибиною мудрости.  (Двічі)
Слава і нині, Богородичний Тебе, твердиню і пристановище.
Стихословимо (кафізма 16). Співаються Непорочні, Кафізма 17 на дві статті з приспівами: по першій статті: Благословен єси, Господи, і по другій статті: Спасе, спаси мене.
І після них заупокійні тропарі, глас 5-й:
Приспів: Благословея єси, Господи, навчи мене заповітів Твоїх.
Всі святі знайшли джерело життя і двері до раю. О коли б і мені знайти до нього шлях через покаяння! Я загублене ягня; озвися до мене, Спасителю, і спаси мене.
Благословен єси, Господи.

В СУБОТУ М'ЯСОПУСНУ - вечірня


В СУБОТУ М'ЯСОПУСНУ
творимо пам'ять православних від віків спочилих християн, отців і братів наших.
В п'ятницю вечором після передпочаткового псалма і кафізми на Господи, я звав стихири мученичні чергового гласу 3 із Тріоді 3, глас 8-й:
Творячи нині поіменно пам'ять всіх від віку спочилих, що побожно у вірі пожили, прославмо, вірні, Спаса і Господа, усердно благаючи дати їм у час суду добру відповідь Тому Самому Богові нашому, коли судитиме Він усю землю, в радості по правиці Його стати серед праведних, у світлім сонмі святих і бути достойними Небесного Царства Його.
Своєю кров'ю Ти, Спасе, людей викупив і смертю Своєю від тяжкої смерти визволив нас, подаючи нам вічне життя Своїм Воскресінням. Упокой, Господи, всіх побожно спочилих: в пустинях чи в містах, у морі чи на землі, чи на будь-якому місці, царів, священиків, архиєреїв, ченців і мирян у всякому віці й роді, і сподоби їх Небесного Царства Твого.
З воскресінням Твоїм із мертвих, Христе, смерть уже не панує над побожно померлими. Тому усердно молимось: упокой рабів Твоїх в оселях Твоїх і в лонах Авраамових, від Адама і донині, що послужили Тобі чисто, отців і братів наших, друзів із родичами разом, всяку людину, що в житті служила і до Тебе, Боже, відійшла у многих видах і образах, і сподоби їх Небесного Царства Твого.

НЕДІЛЯ БЛУДНОГО СИНА - утреня


НА УТРЕНІ
Все за Уставом чергового гласу. Після Хваліть ім'я Господнє. Псалом 136-й:
На ріках Вавилонських, там ми сиділи і плакали, коли споминали Сіон наш. На вербах там посеред нього повішали органи наші. Там бо полонителі наші питали нас про слова пісень і варта їх про спів: співайте нам пісень Сіонських. Як же нам співати шоню Господню на землі чужій? Нехай пристане язик мій до гортані моєї, коли не пом'яну тебе, коли не поставлю Єрусалим початком радости моєї. Пригадай, Господи, в Єрусалима день сини єдомські, що кричали: руйнуйте, руйнуйте його дощенту. Дочко Вавилону, окаянная, щасливий, хто віддасть тобі, що заподіяла нам. Щасливий, хто візьме і розіб'є дитяток твоїх об камінь.
Тропарі Непорочні, прокимен, Євангелія, Воскресіння Христове бачивши, Псалом 50, Покаяння відкрий мені двері. По Спаси, Боже, людей Твоїх.

НЕДІЛЯ БЛУДНОГО СИНА - вечірня


НЕДІЛЯ БЛУДНОГО СИНА
Велика Вечірня
На Господи, я звав стихири чергового гласу 6 і Тріоді 4, глас 1-й:
В безгрішній і життядайній країні удостоївся я жити, посіявши гріх, серпом пожавши колосся лінощів, пригорщами пов'язавши мої вчинки у снопи, які розставив не на току покаяння. Але молю Тебе, Предвічний Творче і Боже наш, вітром Твого милосердя розвій полову діл моїх, пшеницю дай душі моїй на відпущення і, оселяючи мене в небесній житниці Твоїй, спаси мене.
Пізнаймо, браття, тайни силу, бо від гріха до батьківського дому прибулого блудного сина, зустрічаючи, цілує милостивий батько, знову ознаки своєї слави дає і таємничу для вишніх влаштовує гостину, заколюючи вгодоване теля, — щоб і ми достойно співжили з Чоловіколюбцем Отцем і Ним принесеною Славною Жертвою, Спасом душ наших.

НЕДІЛЯ МИТАРЯ І ФАРИСЕЯ - утреня


НА УТРЕНІ
Все за Уставом чергового гласу. По Євангелії Воскресіння Христове бачивши, псалом 50-й.
Слава, глас 8-й:
Покаяння відкрий мені двері, Життєдавче. Лине бо зранку дух мій до Храму святого Твого. Храм же мій тілесний ввесь забруднів. Ти ж, як Щедрий, очисти з добросердечної Твоєї милости.
І нині:
На стежку спасіння направ мене, Богородице, бо ганебним гріхами осквернив я душу свою і в лінощах все життя своє прожив. Молитвами ж Твоїми позбав мене від всякої нечистоти.
Також, глас 6-й:
Помилуй мене, Боже, з великої ласки Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої.
Багато заподіяних мною гріхів згадуючи, окаянний, жахаюсь страшного дня судного. Проте, надіючись на ласку милосердя Твого, як Давид, благаю: помилуй мене, Боже, з великої Твоєї милости.

НЕДІЛЯ МИТАРЯ І ФАРИСЕЯ - вечірня

НЕДІЛЯ МИТАРЯ І ФАРИСЕЯ
В суботу на Вечірні, після передпочаткового псалма, стихословимо БЛАЖЕН МУЖ, кафізма перша.
На Господи, я звав стихири Октоїха чергового гласу і Постової Тріоді І гласу:
Не молімось, браття, по-фарисейськи, бо всякий, хто підноситься, принизиться. Смирімо себе перед Богом, у пості, як митар, взиваючи: Боже, очисти нас грішних. (Двічі)
Фарисей, гордістю поборюваний, і митар, покаянням упокорюваний, приступили до Тебе, Єдиного Владики. Але той через похвальбу позбувся благ; а цей, нічим не вихваляючись, сподобився дарів. У цих зідханнях утверди мене, Христе Боже, як Чоловіколюбець.

пʼятниця, 22 березня 2013 р.

У ЧЕТВЕР П’ЯТОГО ТИЖНЯ НА УТРЕНІ


У ЧЕТВЕР П’ЯТОГО ТИЖНЯ НА УТРЕНІ
Сідальний, кир Йосифа, глас 8, подібний Воскресши з гробу”: Світила богоподібні, апостоли Спасові, просвітіть нас у темряві життя, щоб, як у дні, ми жили благочинно, відганяючи нічні пристрасті світлом здержливості, і щоб у радості ми побачили світлі страсті Христові.
Інший сідальний, глас 8, подібний “Зрозумівши таємне повеління”: Дванадцять апостолів боговибраних, принесіть нині Христові своє благання, щоб усім нам перейти дорогу посту, в зворушенні творячи молитви і ревно плекаючи чесноти, щоб так перед усіма ми бачили славне Воскресіння Христа Бога, хвалу і славу Йому приносячи.
Богородичний: Моли, Богородице, разом із апостолами Неосяжного Бога, Сина і Слово, що невимовно і незбагненно з Тебе народилося, — мир чистий подати усьому світові, простити перед кінцем наші прогрішення і Царства Небесного найвищою милістю сподобити рабів Твоїх.

У П’ЯТНИЦЮ ПЕРЕД ПАЛЬМОВОЮ (КВІТНОЮ) НЕДІЛЕЮ ВВЕЧОРІ


У П’ЯТНИЦЮ ПЕРЕД ПАЛЬМОВОЮ (КВІТНОЮ) НЕДІЛЕЮ ВВЕЧОРІ

На вечірні звичайне стихослов’я. На Господи, візвав я поставмо стихів 10.
І співаймо самогласний дня двічі і мученичний,
і праведного Лазаря самогласних 5, розподіляючи їх на сім стихів.

Самогласний дня. Глас 8.
Стих: Ви́веди із темни́ці ду́шу мою́, * щоб сповідуватися Імені Твоє́му.
Душекори́сну зверши́вши Чотиридеся́тницю, * про́симо, Чоловіколю́бче, * і святу́ седми́цю Стра́сти Твоє́ї ви́діти, * щоб просла́вити в ній вели́чні діла́ Твої * і невимо́вний Твій за́для нас Про́мисел, * єдиноми́сленно співа́ючи: * Го́споди, сла́ва Тобі.

Стих: Мене́ ждуть пра́ведники, * до́ки нагоро́диш мене́.
Душекорисну звершивши Чотиридесятницю…

Мученичний:
Стих: Із глибини́ візва́в я до Те́бе, Го́споди; * Го́споди, почу́й го́лос мій.
Му́ченики Госпо́дні, * моліть Бо́га на́шого, * і ви́просіть ду́шам на́шим мно́жество щедро́т * і очи́щення мно́гих прогрішень, мо́лимося.

В СЕРЕДУ ПЕРЕД ПАЛЬМОВОЮ (КВІТНОЮ) НЕДІЛЕЮ ВВЕЧОРІ


В СЕРЕДУ ПЕРЕД ПАЛЬМОВОЮ (КВІТНОЮ) НЕДІЛЕЮ ВВЕЧОРІ

Самогласний дня. Глас 5.
Стих: Ви́веди із темни́ці ду́шу мою́, * щоб сповідуватися Імені Твоє́му.
Бага́тий я на при́страсті, * обволіка́є мене́ ома́нливий о́дяг лицемірства, * насоло́джуюсь я злом невозде́ржности * і безмірне немилосе́рдя пока́зую, * зневажа́ючи мій ум, що лежи́ть при воро́тях покая́ння, * жаду́щий вся́кого бла́га і боля́щий неува́гою моє́ю. * Але́ Ти, Го́споди, * Ла́зарем мене́ вчини́, вбо́гим на гріхи́, * щоб не ста́лося, що, блага́ючи, * не отри́маю я па́льця, * яки́й прохолоди́ть мо́го язика́, збо́леного в невгаси́мому по́лум’ї; * на ло́ні ж Патрія́рха Авраа́ма осели́ мене́, * як Чоловіколю́бець.

Стих: Мене́ ждуть пра́ведники, * до́ки нагоро́диш мене́.
Багатий я на пристрасті…

Мученичний.
Стих: Із глибини́ візва́в я до Те́бе, Го́споди; * Го́споди, почу́й го́лос мій.
В невсити́мій любо́ві душі * Христа́ ви не зрекли́ся, святії му́ченики; * лю́ті й різнорідні торту́ри страсте́й перетерпіли, * мучи́телів горди́ню низложи́ли; * непохи́тну й неушко́джену віру зберігши, * на Небеса́ ви переста́вилися. * Ти́м-то й дерзнове́ння ма́ючи до Ньо́го, * просіте дарува́ти нам вели́ку ми́лість.