субота, 16 березня 2013 р.

Час Шостий


ЧАС ШОСТИЙБлагословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик: Амінь. І початок звичайний:

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Царю Небесний: Трисвяте: Пресвятая Тройце: Отче наш: Ієрей: Бо Твоє єсть Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик: Амінь. Господи, помилуй (12). Слава, і нині:


Прийдіте, поклонімся Цареві нашому Богу.

Прийдіте, поклонімся Христові, Цареві нашому Богу.

Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа, Царя і Бога нашого.
Псалом 90Хто живе під опікою Вишнього, під покровом Бога Небесного оселиться. 
Скаже Господеві: «Заступник мій єси і Прибіжище моє, Бог мій, і уповаю на Нього». 
Бо Він визволить тебе од сіті ловецької і од вісті тривожної. 
Плечима Своїми отінить тебе, і під крильми Його безпечний будеш, – бронею оточить тебе істина Його
Не побоїшся ні жаху нічного, ні стріли, що літає удень, ні загрози, що бродить у темряві, ні напасти і біса полуденного. 
Впаде побіч тебе тисяча і десять тисяч – праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. 
Тільки очима твоїми поглянеш – і відплату грішникам побачиш. Бо Ти, Господи, уповання моє
Вишнього обрав єси за прибіжище твоє. Не підступить до тебе зло, і кара не наблизиться до шатра твого
Бо Ангелам Своїм Він заповість про тебе берегти тебе на всіх путях твоїх, 
– на руках понесуть тебе, аби ти не спіткнувся об камінь ногою твоєю. 
На гаспида і василіска наступиш, і потопчеш лева і дракона. 
«Бо на Мене уповав він, і Я визволю його; покрию його, бо він пізнав Ім’я Моє
Призове Мене – і почую його, з ним Я в скруті, ізбавлю його і прославлю його
Довготою днів сповню його і явлю йому спасіння Моє».

Слава, і нині:

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже. Тричі.Господи, помилуй. Тричі.Слава: Тропар храму

І нині: Не маємо відваги через многі гріхи наші,* але Ти вблагай Рожденного від Тебе, Богородице Діво;* бо вельми могутнє Матері моління, щоб здобути Владики благовоління.* Не погордуй мольбами грішників, Всечистая,* бо милостивий і спасти у силі Той,* Хто й страждати за нас ізволив.Скоро хай зустрінуть нас щедроти Твої, Господи, бо зубожіли ми вельми. Поможи нам, Боже, Спасителю наш, задля слави Імени Твого. Господи, ізбав нас і очисти гріхи наші задля Імени Твого. (Пс 78:8-9)Трисвяте: Пресвятая Тройце: Отче наш:

Ієрей: Бо Твоє єсть Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик: Амінь. 

Кондак храму
Господи, помилуй. (40)

Ти, що всякої пори і кожної години на небі й на землі приймаєш поклоніння і прославу, Боже благий, довготерпеливий і многомилостивий, що праведних любиш і грішних милуєш, і всіх кличеш до спасіння заради обітниці майбутніх благ! Сам, Господи, прийми в цей час і наші молитви і спрямуй життя наше до заповідей Твоїх. Душі наші освяти, тіла очисти, помисли направ, розум ціломудренним і тверезим учини, і визволь нас від усякої скорботи, лиха й слабування. Огороди нас святими Ангелами Твоїми, щоб ополченням їх стережені і настановлювані, ми досягли єднання в вірі та пізнання неприступної Твоєї слави, бо благословен єси на віки віків.Лик: Амінь.Господи, помилуй (3). Слава, і нині:Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.Іменем Господнім благослови, отче.Ієрей: Боже, ущедри нас і благослови нас, яви світло лиця Твого на нас і помилуй нас.Лик: Амінь.Молитва шостого часу – святого Василія Великого

Ієрей: Боже і Господи Сил і всього творіння Звершителю, що з милосердя незрівнянної Твоєї милости Єдинородного Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа низпослав на спасіння роду нашого і дорогоцінним Його Хрестом рукописання гріхів наших розірвав, і переміг начала і власті темряви! Сам, Владико Чоловіколюбче, прийми і від нас, грішних, ці подячні і благальні молитви, і визволь нас від усякого згубного і темного гріха та від усіх видимих і невидимих ворогів, що прагнуть заподіяти нам зло. Пройми страхом перед Тобою плоті наші і не ухили сердець наших до слів або помислів лукавих, але любов’ю Твоєю зрань душі наші, щоб ми, завжди на Тебе дивлячись і світлом Твоїм проваджені, споглядали Тебе, неприступне й вічносуще Світло, і невпинне ісповідання та благодарення Тобі возсилали, Безначальному Отцю з Єдинородним Твоїм Сином, і Всесвятим, і Благим, і Животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.Лик: Амінь.
Текст у перекладі майстерні "Трипіснець"

Немає коментарів:

Дописати коментар